O nás

Pálenice Skanzen

Pálenice Skanzen se nachází v Centru slováckých tradic, které je součástí turisticky významného areálu Skanzen Modrá v srdci Slovácka. Významnou dominantou Centra slováckých tradic je právě pálenice, kde vznikají naše tradiční destiláty z toho nejlepšího ovoce. Pálenice láká na proces pálení ovoce v moderním pojetí. Na vlastní oči můžete vidět nádhernou dvoukotlovou pěstitelskou pálenici o objemu 300 litrů, ale i pětistupňovou kolonu na 170 litrů. 

Vlastní provoz doplňuje degustační expozice pálenek - slivotéka. V této chvíli je již pálenková stezka spuštěna, kde v dávkovacích automatech v cihlovém sklepě, najdete soukromí pro ochutnávání těch nejlepších slivovic a likérů českých lihovarů. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno.

palnice

 

Tržnice Skanzen

V Centru slováckých tradic se nachází kromě pálenice také tržnice Skanzen. Vybrané produkty z naší tržnice najdete právě i na našem e-shopu. Nabídku tradičních pálenek dotváří i skvělá vína z vinné stezky za ceny přímo od místních vinařů. Z naší sušárny nezapomeňte ochutnat i sušené nesířené ovoce Skanzen vlastní výroby. V nabídce najdete i další produkty od lokálních výrobců - čokolády, odrůdové nealko mošty, povidla, želé a mnohé další. 

 tržnice