O nás

Pálenice Skanzen

Pálenice Skanzen se nachází v Centru slováckých tradic, které je součástí turisticky významného areálu Skanzen Modrá v srdci Slovácka. Významnou dominantou Centra slováckých tradic je právě pálenice, kde vznikají naše tradiční destiláty z toho nejlepšího ovoce. Pálenice láká na proces pálení ovoce v moderním pojetí. Na vlastní oči můžete vidět nádhernou dvoukotlovou pěstitelskou pálenici o objemu 300 litrů, ale i pětistupňovou kolonu na 170 litrů. 

Vlastní provoz doplňuje degustační expozice pálenek - slivotéka. V této chvíli je již pálenková stezka spuštěna, kde v dávkovacích automatech v cihlovém sklepě, najdete soukromí pro ochutnávání těch nejlepších slivovic a likérů českých lihovarů. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno.

palnice

 

Tržnice Skanzen

V Centru slováckých tradic se nachází kromě pálenice také tržnice Skanzen. Vybrané produkty z naší tržnice najdete právě i na našem e-shopu. Nabídku tradičních pálenek dotváří i skvělá vína z vinné stezky za ceny přímo od místních vinařů. Z naší sušárny nezapomeňte ochutnat i sušené nesířené ovoce Skanzen vlastní výroby. V nabídce najdete i další produkty od lokálních výrobců - čokolády, odrůdové nealko mošty, povidla, želé a mnohé další. 

 tržnice

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení